Գեներալ Մանվելը մահացավ՝ տեսնելով իր ազգի գլխին եկած պատմությունը․ Աշոտ Մինասյան
Գեներալ Մանվելը մահացավ՝ տեսնելով իր ազգի գլխին եկած պատմությունը։ Այսօր՝ նոյեմբերի 20-ին ասաց Արցախի հերոս, գեներալ-լեյտենանտ Մանվել Գրիգորյանի հոգեհանգստին նման կարծիք հայտնեց ազատամարտիկ, ռազմական գործիչ Աշոտ Մինասյանը:
«Այսպիսի մի խոսք կա՝ ծառի կտրվելուց հետո են իմանում բնի հաստությունը։ Այս պարագայում մենք ունենք այն, ինչին այսօր ականատես ենք բոլորս, որ գեներալ Մանվելի մահանալուց հետո մենք բոլորս հասկանում ենք, թե ինչքան հզոր կերպար է եղել Մանվելը, մեր ազգի հերոսը, մեր Արցախի հերոսը։ Մանվելը չմահացավ, Մանվելն ուղղակի մահացավ՝ տեսնելով իր ազգի գլխին եկած այս ամբողջ պատմությունը, այս կորցրած հայրենիքը, այս կորուսյալ Արցախ աշխարհը, Մեղրիի այն հատվածները, որ այսօր կարող եմ ասել՝ նվիրատվությամբ տրված է մեր թշնամուն։ Ես կարծում եմ Մանվելը միակը չէր, շատ են լինելու այն տղաները, որոնք չեն դիմանալու այս ցավին։ Այս ցավը մեծ ցավ է մեր ազգի համար, նաեւ ցավ է, որ գեներալը չդիմացավ այս ցավին։
Վերջին անգամ զրուցել ենք Շուշիում իր վատանալուց մի քանի օր առաջ հրավիրել է իր մոտ։
Ինքը շատ լավատես էր, հույս էր տածում, որ հավաքվելու ենք, ազգը ոտքի է կանգնելու, փրկելու ենք այն, ինչ հնարավոր է»,- նշեց նա։