Գևորգ Փարսյանը հանդիպում է ունեցել Կապանի տարածաշրջանի անասնաբուժների հետ
Այսօր`օգոստոսի 26-ին Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը հանդիպում է ունեցել Կապանի տարածաշրջանի անասնաբուժների հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ոլորտին առնչվող մի շարք հարցեր, որոնց վերաբերյալ հնչել են համապատասխան առաջարկներ` միտված առկա բացթողումների շտկմանը։ Համայնքի ղեկավարը ներկաներին հորդորել է խիստ ուշադրություն դարձնել անասունների պատվաստման միջոցառումներին և համակարգված աշխատանք իրականացնել ինչպես քաղաքում, այնպես էլ գյուղական բնակավայրերում։ Խորհրդակցության ժամանակ ձեռք է բերվել նաև նախնական պայմանավորվածություն այն մասին,թե անասնաբուժներից ում վերահսկողություն տակ է լինելու այս կամ այն գյուղը։
Ամփոփելով խորհրդակցությունը` համայնքի ղեկավարն անհրաժեշտ ցուցումներ է տվել առաջիկա անելիքների վերաբերյալ՝ նախանշելով առավելագույն ուշադրություն պահանջող աշխատանքային ուղղությունները:
Սպառողներին կոչ ենք անում գնել բացառապես անասնաբուժասանիտարական փորձաքննության ենթարկված և սննդում օգտագործելու համար պիտանի ճանաչված միս՝ հավաստիանալով, որ առկա է մսի անասնաբուժական ուղեկցող փաստաթղթերը, ինչպես նաև գնումներ կատարել միայն սանիտարահիգիենիկ պայմաններն ապահովող վաճառակետերից և խուսափել անհայտ ծագման միս գնելուց։