Ամփոփում ենք ևս մեկ տարի՝ մի ժամանակաշրջան, որը մեզնից պահանջեց տոկունություն և անսասան հավատ։ Անցնող տարին ևս մեկ անգամ փաստեց, որ մարտահրավերներին դիմակայելու միակ գործուն միջոցը նպատակային աշխատանքն է, կազմակերպվածությունը և սեփական հողի վրա ամուր կանգնելու կամքը։
Նայելով անցնող տարվան, կարող ենք փաստել՝ մեր համայնքում իրականացված սոցիալական, տնտեսական և ենթակառուցվածքային ծրագրերը մեր հավաքական կամքի արտահայտությունն էին։ Մենք կառուցել ենք, նորոգել ու բարեկարգել՝ գիտակցելով, որ որքան շեն ու հարմարավետ է մեր համայնքը, այնքան ամուր է քաղաքացու կապը սեփական հողի հետ, և այնքան հզոր է մեր թիկունքը։
Այս ամենի հիմքում նաև Գորիսեցու անկոտրում ոգին է, և մենք մեկ անգամ ևս փաստեցինք, որ միայն միասնականությամբ է հնարավոր հաղթահարել բոլոր դժվարություններն ու կերտել մեր հավաքական հաջողությունը։
Սիրելի՛ բնակիչներ,
Գալիք 2026 թվականը մեզ համար պետք է լինի ոչ թե սպասումների, այլ Մեծ Արարման տարի։ Մեր ծրագրերը մշտապես եղել են հավակնոտ, քանի որ մեր նպատակը մեկն է՝ շարունակել ամրացնել մեր տունը և հզորացնել պետության հիմքերը։
Պետությունը սկսվում է սահմանից։ Մեր զինվորների անձնվեր ծառայությունը պարտավորեցնում է մեզ թիկունքում լինել նույնքան զգոն և արդյունավետ։ Հատուկ ուզում եմ դիմել սահմանին կանգնած մեր տղաներին. դուք եք պետության իրական հենասյունը, և մեր առաջնահերթությունը ձեր թիկունքն ամուր պահելն է՝ ոչ թե խոսքով, այլ գործով։ Առանձնահատուկ հարգանքի տուրք եմ մատուցում մեր հերոսների ընտանիքներին։ Նրանց սխրանքը մեզ համար սուրբ պատգամ է՝ շարունակելու աննահանջ պայքարը հանուն մեր ազգային իղձերի և վերջնական հաղթանակի։ Ով նահանջում է՝ զրկում է իր երեխաներին ապագայից, ուստի մենք իրավունք չունենք ընկրկելու։
Շնորհավորում եմ բոլորիդ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ։ 2026 թվականին մաղթում եմ մեզ բոլորիս անկոտրում կամք և միասնական աշխատանք։ Թող գալիք տարին լինի իրական ձեռքբերումների և մեր պետականության ամրապնդման տարի։
Բարի տարի բոլորիս։
Աստված պահապան մեր հայրենիքին։