Գորիս համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանի ուղերձը Գիտելիքի և դպրության օրվա կապակցությամբ
Սիրելի մանկավարժներ, դպրոցականներ և ուսանողներ, շնորհավորում եմ բոլորիդ սեպտեմբերի 1֊ի` Գիտելիքի և դպրության օրվա առթիվ։ Այս նշանակալի օրը հատուկ ջերմությամբ եմ շնորհավորում մեր առաջին դասարանցիներին, ովքեր առաջին քայլերն են անում դեպի գիտելիքի աշխարհ։ Շնորհավորում եմ բոլոր աշակերտներին, ուսանողներին, ինչպես նաև կրթական համակարգի անձնվեր աշխատակիցներին՝ մանկավարժներին և դասախոսներին, ովքեր անմնացորդ նվիրումով կերտում են մեր ապագան։
Մեր ժողովրդի դարավոր պատմությունը վկայում է, որ գիտելիքը և կրթությունը եղել են մեր գոյության, ինքնության պահպանման և զարգացման անբաժան մասը։ Միայն գիտակից, կրթված, ազգային ոգով լեցուն և հայրենասեր սերունդը կարող է ապահովել մեր երկրի անվտանգությունը, կայուն զարգացումը և բարգավաճումը։
Հպարտությամբ եմ ուզում նշել, որ Գորիս համայնքը հարուստ է տաղանդավոր և ջանասեր երիտասարդներով։ Ամեն տարի մենք ականատես ենք լինում, թե ինչպես են մեր դպրոցականներն ու ուսանողները մեծ հաջողություններ գրանցում հանրապետական և միջազգային օլիմպիադաներում, մրցույթներում և գիտական նախագծերում։
Նրանք իրենց քրտնաջան աշխատանքով և նվիրումով բարձր են պահում ոչ միայն Գորիս համայնքի, այլև Հայաստանի պատիվը։ Այս ձեռքբերումները վկայում են մեր երիտասարդների բարձր ներուժի և կրթության նկատմամբ ունեցած նվիրվածության մասին։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ բոլորիդ։ Մաղթում եմ բեղմնավոր ու հաջողություններով լի ուսումնական տարի։ Թող գիտելիքը լինի ձեր ուղեկիցը, իսկ ազգային ոգին՝ ձեր ուժի և կամքի աղբյուրը։