Գորիս համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանը շրջայց է կատարել մի քանի շինհրապարակներում, ծանոթացել շինաշխատանքներին
Փետրվարի 28-ին Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանը, Գորիսի համայնքապետարանի քաղաքաշինության ու կոմունալ տնտեսության բաժնի պետ Գարեգին Փարսյանի, «Բարեկարգում» ՀՈԱԿ-ի տնօրեն Իգոր Մնացականյանի հետ շրջայց է կատարել մի քանի շինհրապարակներում, ծանոթացել շինաշխատանքների արդյունքներին։
Համայնքի ղեկավարի առաջին կանգառը 5-րդ թաղամասի շրջանցող ճանապարհն էր․ սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում է իրականացվում ճանապարհի վերակառուցումը։ Խճապատման, հենապատերի կառուցման աշխատանքներն ավարտվել են, մնում են ասֆալտապատման աշխատանքները, որոնք եղանակների տաքանալուն պես կմեկնարկեն։
Առուշ Առուշանյանը եղել է նաև Գորիս համայնքի Խնձորեսկ բնակավայրում, որտեղ կառուցվում է հատիկընդեղենի գործարան, համայնքի ղեկավարը ծանոթացել է կառուցման ընթացքին։ Ոլոռի, ոսպի, սիսեռի, հայկական կարմիր լոբու վերամշակում ու փաթեթավորում է անելու գործարանը։
Հիշեցնենք, որ այն ՄԱԿ-ի պարենի համաշխարհային ծրագրի շրջանակում է կառուցվում։ Վերջինս լուծել է շինանյութի հարցը, իսկ Գորիսի համայնքապետարանը իր ուսերին է վերցրել շինաշխատանքների իրականացումը։ Գործարանն ապահովելու է առնվազն 50 աշխատատեղ։ Ինչպես նաև 150 հոգի հնարավորություն կունենա գործարանի համար հատիկընդեղեն ապահովելու։
Առուշ Առուշանյանին Խնձորեսկի վարչական ղեկավար Երվանդ Մալունցը ներկայացրել է նաև Խնձորեսկից մինչև Ներքին Խնձորեսկ կառուցված ոռոգման նոր ջրագիծը, որի աշխատանքներն ավարտվել են, մնում է ջրամբարի կառուցման շինաշխատանքները։
Նոր ջրագծերը շուրջ 300 հեկտար հողատարածք ոռոգելու հնարավորություն կապահովեն: Նշենք նաև, որ ծրագիրն իրականացվում է Գորիսի համայնքապետարանի և ՄԱԿ-ի պարենի համաշխարհային ծրագրի հետ համագործակցությամբ: