Գորիս համայնքի ղեկավարի թեկնածու Արշակ Մկրտչյանը դուրս է գալիս ընտրապայքարից՝ ասպարեզը թողնելով Սամվել Հարությունյանին եւ Առուշ Առուշանյանին
24.10.2017 15:31
Այսօր թիվ 34 տարածքային ընտրական հանձնաժողով ինքնաբացարկի դիմում է ներկայացրել Գորիս համայնքի ղեկավարի թեկնածու Արշակ Մկրտչյանը:
Այդ մասին «Սյունյաց երկրին» տեղեկացրեց ինքը՝ Արշակ Մկրտչյանը՝ հավելելով՝ «Թեկնածությունս հանելով փորձում եմ իմ ներդրումն ունենալ Գորիսի համերաշխության վերականգնման գործում»:
Ինչո՞ւ է առաջադրվելուց օրեր անց նման որոշում կայացրել թեկանծուն. ի պատասխան այդ հարցի, ասաց՝ «Նման որոշում կայացրել եմ ընտրողներիս հետ խորհրդակցելուց հետո»:
Իսկ ի՞նչ խորհուրդ է տալիս թեկնածուն իր ընտրողներին՝ նոյեմբերի 5-ի քվեարկությունից առաջ: Ըստ Արշակ Մկրտչյանի՝ իր համակիրները քվեարկել կարող են սեփական հայեցողությամբ, յուրաքանչյուր ընտրող թող քվեարկի այն թեկնածուի օգտին, ում նախապատվություն է տալիս:
Եվ այսպես՝ Գորիս համայնքի ղեկավարի թեկնածու Արշակ Մկրտչյանը դուրս է գալիս ընտրապայքարից՝ ասպարեզը թողնելով Սամվել Հարությունյանին եւ Առուշ Առուշանյանին: