Գորիսեցիներ Արթուր Խոջաբաղյանը եւ Կարլեն Ճաղարյանն արժանացել են «ՄԵՐ ԺԱՄԱՆԱԿՆԵՐԻ ՀԵՐՈՍԸ» մրցանակի
Սեպտեմբերի 21-ին՝ Անկախության տոնին  «Զվարթնոց» տաճարում տեղի ունեցավ «Մեր ժամանակների հերոսը» մրցանակաբաշխությունը, որը համանուն հաղորդաշարի պաշտոնական ամփոփումն է:
Հաղորդաշարի հերոսներից 12-ը ստանում են «Մեր ժամանակների հերոսը» մրցանակը և այս տարի երկու հատուկ մրցանակ է նախատեսված, որից մեկը ստացան բուժաշխատողները՝ Կորոնավիրուսի համավարակի դեմ իրենց պայքարի համար։ Իսկ երկրորդ մրցանակը կստանան զինվորականները՝ հուլիսյան հերոսական մարտերի համար։
Այսպիսով հատուկ մրցանակ հանձվեց բոլոր 20 բժշկական հիմնարկների բուժաշխատողներին՝ համավարակի ընթացքում անձնվեր աշխատանքի համար։ Մրցանակը հանձնեց կորոնավիրուսը հաղթահարած Պետրոս Պետրոսյանը՝ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի «COVID-19» կլինիկայի ղեկավար Սարգիս Ղազարյանին, ով բոլոր բժիշկների անունից շնորհակալություն հայտնեց իրենց աշխատանքը բարձր գնահատելու, ինչպես նաև Կառավարությանը կորոնավիրուսի բարդ ժամանակահատվածում աջակցելու համար:
Երկրորդ Հատուկ մրցանակը հանձնեց հուլիսյան մարտերի ժամանակ գյուղը չլքած Սամվել Ուդումյանը՝ ՀՀ ՊՆ զինծառայող Նարեկ Հակոբյանին:
Մրցանակի արժանացան նաև գորիսեցիներ Արթուր Խոջաբաղյանը և Կարլեն Ճաղարյանը: Արթուր Խոջաբաղյանին մրցանակը հանձնեց Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի տնօրեն Մարի լու Փափազյանը, իսկ Կարլեն Ճաղարյանին՝ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
Մեղվաբույծ Կարլեն Ճաղարյանը ավտոբուսը վերածել էր փեթակների: Կարլեն Ճաղարյանի մասին պատմող տեսանյութը՝ ստորև.
Արթուր Խոջաբաղյանը 3D տպիչների արտադրություն է հիմնել: Արթուր Խոջաբաղյանի մասին պատմող տեսանյութը՝ ստորև.