«Գորիսի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ տնօրեն Դավիթ Մաշուրյանին
Ունեցել եմ երկկողմանի ճողվածք, հիվանդ սիրտ: Տեղյակ լինելով բժիշկ-վիրաբույժ Մհեր Աբրահամյանի  արհեստավարժ  վիրահատություններին, անցնելով մոտավորապես 450 կմ ճանապարհ, եկել եմ «Գորիսի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում վիրահատվելու՝ նկատի ունենալով այն հանգամանքը, որ բժիշկ Աբրահամյանը Սպիտակի բժշկական կենտրոնում, կարճ ժամանակահատվածում, վայելել է Սպիտակի տարածաշրջանի հասարակության սերն ու հարգանքը։ Մեր հիվանդանոցում աշխատելու ընթացքում վիրահատել է կնոջս՝ Ելենա Խաչատրյանին, հեռացրել լեղապարկը. շատ գոհ ենք եղել։
Նույն սերն ու հարգանքն է վայելել կինը՝ բժիշկ-գինեկոլոգ Լուսինե Մովսիսյանը։
Վիրահատությունս անցել է սպասվածից հաջող։
Սրտիս խոսքն եմ հղում Ձեզ՝ հարգելի պարոն Մաշուրյան։ Շնորհակալություն՝ նման համախմբված կոլեկտիվ ղեկավարելու և բժշկական կենտրոնում աշխատանքային  բարձր կարգապահություն ապահովելու համար, որը Ձեր աշխատանքի շնորհիվ է։
Շնորհակալություն՝ չորս օրվա ընթացքում  վիրահատությանս առնչված բոլոր բուժաշխատողներին, որոնց սրտացավ վերաբերմունքը զգացել եմ։
Շնորհակալություն՝ անեսթեզիոլոգներ Մհեր Հարությունյանին և Գարիկ Այվազյանին, ովքեր տեղյակ լինելով սրտիս անբավարար աշխատանքին, գլխավերևումս կանգնած, աչքները համակարգչի էկրանին, ինձ դուրս բերեցին ծանր վիճակից։
Շնորհակալություն՝ բժիշկ Աբրահամյանին օգնող բժիշկ Լևիկ Հովհաննիսյանին, սրտաբան, բանիմաց բժիշկ Մամիկոն Հարությունյանին, վիրահատարանի ողջ անձնակազմին։
Թող ներեն հերթապահ բուժքույրերը և մյուս բուժաշխատողները, որոնց անունները չեմ հիշատակում։