Գորիսի #Չոփչուն #ձոր թաղամասում մեկնարկել են երկար սպասված #բարեկարգման աշխատանքները: Այս թաղամասը, որը երբևէ չի ունեցել #ասֆալտի ծածկույթ, կարճ ժամանակ անց կունենա նոր #ենթակառուցվածք՝ բազալտե ծածկույթով:
Դեռևս 2017 թվականին Գորիս համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանի որդեգրած սկզբունքը, ըստ որի երբևէ չբարեկարգված, ասֆալտե ծածկույթ չտեսած #ծայրամասային թաղամասերը պետք է դառնան հարմարավետ, շարունակվում է մինչ օրս:
#Հիմնանորգման աշխատանքները ներառում են 15 սմ խճի, 10 սմ բետոնի և 10 սմ քարի շերտերի տեղադրում, հենապատերի, ինչպես նաև #ջրահեռացման #համակարգի կառուցում:
Ծրագիրն իրականացվում է կառավարություն-համայնք գործակցությամբ՝ #սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում։
Գորիս համայնքի ղեկավարն այցելել է Չոփչուն ձոր թաղամաս և տեղում ծանոթացել #շինարարական աշխատանքների ընթացքին: Նա զրուցել է տեղի բնակիչների հետ և քննարկել իրականացվող ծրագրի մանրամասները:
Բնակիչները հայտնել են իրենց գոհունակությունը մեկնարկած աշխատանքների կապակցությամբ և երախտագիտություն հայտնել #համայնքի #ղեկավարին՝ երկար սպասված խնդիրների լուծման համար։