Գրիշա Հարությունյանը դարձավ 60 տարեկան. շնորհավորում ենք
Գորիսի պետական համալսարանի դասախոս Գրիշա Նարիմանի Հարությունյանը Սյունյաց աշխարհի մերօրյա մտավորականների երևելի ներկայացուցիչներից է:
1996-99 թթ. Գորիսի փոխքաղաքապետն էր, 1999-2001 թվականներին՝ ՀՀ կառավարությանն առընթեր հատուկ ծրագրերի վարչության պետը, 2001-ից մինչև հիմա Գորիսի համայնքների միության գործադիր տնօրենը:
Սակայն առավել ուշագրավ է նրա մանկավարժական-դասախոսական և հատկապես գիտական գործունեությունը:
ՀՀ ԳԱԱ գիտխորհրդի որոշմամբ ժամանակին պատրաստել և հրատարակել է «Խորհրդային Միության հայ հերոսների  և Փառքի շքանշանի լրիվ ասպետների հիմնահարցը հայ պատմագրության մեջ» մենագրությունը:
Մեծ ներդնում ունի իր հայրենի Խնձորեսկի պատմության ուսումնասիրման գործում: Մասնավորապես՝ հեղինակ է «Մեծ հայրենականի խաչուղիներում», «...Դու զրկված ես ձայնի իրավունքից», «Խնձորեսկի կոմունիստական կուսակցության հիմնումն ու գործունեությունը 1919-21 թթ.», «Խնձորեսկի եկեղեցական-ծխական երկդասյա դպրոցը» հիմնարար հետազոտությունների:
Հեղինակ է նաև բազմաթիվ այլ հոդվածների և ուսումնասիրությունների, որոնք հրատարակվել են ՀՀ ԳԱԱ  գիտական աշխատությունների ժողովածուներում, «Պատմաբանասիրական» և «Լրաբեր հասարակական գիտությունների» հանդեսներում:
Անգնահատելի է նրա դերը «Սյունյաց երկիր» թերթի՝ Խնձորեսկին նվիրված բացառիկ համարի պատրաստման գործում՝ «Խնձորեսկ. ամենանորը դու նորերի մեջ եւ հների մեջ ամենահինը», որը լույս տեսավ 2020թ. մայիսի 30-ին՝ առայժմ միայն էլեկտրոնային տարբերակով:
Նոյեմբերի 2-ին լրացել է Գրիշա Հարությունյանի ծննդյան 60-ամյակը:
Հարգելի պարոն Հարությունյան
Ծնունդդ շնորհավոր:
Ձեզ՝ քաջառողջություն, ընտանեկան երջանկություն և նորանոր ստեղծագործական հաջողություններ մեր սրբազան երկրամասի պատմության հետազոտման ու աճող սերնդի հայրենագիտական դաստիարակության գործում: