Հակառակորդը ծուղակի մեջ է հայտնվել, բայց դա չի նշանակում, որ վերջնական գերության վիճակում են եղել․ Արծրուն Հովհաննիսյան
Տեղանքի մարտական իրավիճակից ելնելով՝ հակառակորդը ծուղակի մեջ է հայտնվել, բայց այդ ծուղակը չի նշանակում, որ վերջնական գերության վիճակում են եղել։ Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ, ռազմական փորձագետ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ անդրադառնալով երեկ Տավուշի հայկական «Անվախ» դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի հարձակման հերթական փորձին։
Նշենք, որ երեկ ուշ երեկոյան ՀՀ ՊՆ-ն հայտնեց, որ ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինները Տավուշում հայկական «Անվախ» դիրքի ուղղությամբ հերթական հարձակումն են ձեռնարկել, որը հետ է մղվել։ Նախարարությունը հայտնել էր նաեւ, որ հակառակորդի հատուկ նշանակայինները բացի կորուստներից, ունեցել են նաև ծուղակում մնացած զինծառայողներ, որոնք չեն կարողացել կատարել իրենց խնդիրը: Խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը այսօր առավոտյան հայտնեց, որ լրահետախուզում է կատարվում՝ ավելի մանրամասն իրավիճակը հասկանալու համար։
Մեր զրույցում Արծրուն Հովհաննիսյանը միայն նշեց, որ հակառակորդը զոհեր ունի: Ինչ վերաբերում է ծուղակում մնացած ադրբեջանցիներին, մեր տեղեկություններով՝ հակառակորդի հատուկ նշանակայինները հայտնվել են 2 դիրքերի հատվածի ձորակում, որը տեսանելի չի եղել հայկական կողմի համար։ Չի բացառվում, որ նրանց ողջ մնացած հատուկ նշանակայինները, մագլցելով ժայռի վրայով, հետ են փախչել: