ՀԱՄԱՅՆՔԱՅԻՆ ԲՅՈՒՋԵՈՎ 19 ՎԵՐԵԼԱԿ ԿՆՈՐՈԳՎԻ
Վերելակները, որպես ընդհանուր բաժնային սեփականություն, «Բազմաբնակարան շենքի կառավարման մասին» օրենքով պատկանում են բնակիչներին: Սակայն, հաշվի առնելով խնդրի սոցիալական կողմն ու քաղաքացիների կյանքին և առողջությանը սպառնացող վտանգը՝ Կապանի համայնքապետարանը այս տարի ևս հանձն է առել նորոգել բազմաբնակարան բնակելի շենքերի թվով 19 վերելակները։
????Աշխատանքները մեկնարկել են 2021 թվականի հոկտեմբերի 18–ից․ նշված ծրագրի իրականացման համար համայնքային բյուջեից տրամադրվել է 19 մլն 976 հազար դրամ։ Վերանորոգման աշխատանքները իրականացնում է Կապանի «Վերելակ» արտադրական կոոպերատիվը և ներկա դրությամբ նորոգել ու շահագործման է հանձնել 2 վերելակ, մյուսներն ընթացքի մեջ են:
????Շենքերն ընտրվել են ըստ առաջնահերթության՝ հաշվի առնելով վերելակների դետալների մաշվածությունը, խափանման հաճախականությունը, հորանների վիճակը ու խցիկների մաշվածության աստիճանը:
????Ստորև ներկայացնում ենք ծրագրում ընդգրկված վերելակների ցանկը (վերանորոգվող վերելակի հասցեն՝ փողոցը, շենքի համարը և մուտքի համարը)