Համայնքային բյուջեի միջոցներով կառուցված հերթական խաղադաշտը՝ Դավիթ Բեկ թաղամասում
Համայնքային բյուջեի միջոցներով կառուցված հերթական խաղադաշտը այս անգամ շահագործման է հանձնվել Դավիթ Բեկ թաղամասում։ Այսօր՝ հունիսի 8-ին, Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի և թաղամասի բնակիչ, ավագանու անդամ Սասուն Հայրապետյանի օգնությամբ խորհրդանշական կարմիր ժապավենը կտրել են բակի երեխաները՝ ազդարարելով խաղադաշտի պաշտոնական բացումը։
Համայնքի ղեկավարի խոսքով՝ խաղահրապարակների և հանգստի գոտիների ստեղծման ծրագիրը շարունակական է լինելու։ «Այս կարճ ժամանակահատվածում արդեն բացել ենք թվով երրորդ խաղահրապարակը, ինչը վկայում է ծրագրի հետևողական և արդյունավետ իրականացման մասին։ Մեր գլխավոր նպատակն է՝ յուրաքանչյուր թաղամասում ստեղծել բարեկարգ, ապահով և հարմարավետ միջավայր, ինչպես երեխաների, այնպես էլ մեծահասակների համար»,-նշել է Գևորգ Փարսյանը։
Բնակիչները ևս իրենց հերթին շնորհակալություն են հայտնել համայնքի ղեկավարին խաղահրապարակի կառուցման համար՝ նշելով, որ այն երկար սպասված և թաղամասի համար կարևոր ու անհրաժեշտ նախաձեռնություն էր։
Անխնամ ու քայքայված տարածքի փոխարեն Դավիթ Բեկ թաղամասն այժմ ունի նոր բազմաֆունցկիոնալ խաղադաշտ, ինչը ոչ միայն կնպաստի առողջ ապրելակերպի ձևավորմանը, այլև խթան կհանդիսանա երեխաների շրջանում բասկետբոլի և ֆուտբոլի զարգացման համար։
Ծրագրի իրականացման համար համայնքային բյուջեից հատկացվել է շուրջ 35 մլն ՀՀ դրամ։