ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻ ՄՈՏ ՏԵՂԻ Է ՈՒՆԵՑԵԼ ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐԻ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ԸՆԴՈՒՆԵԼՈՒԹՅՈՒՆԸ
2019 թվականի մայիսի 15-ին Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի մոտ տեղի ունեցավ քաղաքացիների հերթական ընդունելությունը։ Ընդունելության համար ցուցակագրվել էր 148 քաղաքացի, ընդունելության էին եկել 114-ը։
Ինչպես նախորդ հանդիպումների ժամանակ, այս անգամ ևս կապանցիների ճնշող մեծամասնությունը համայնքի ղեկավարին դիմեց աշխատանքի տեղավորման և դրամական օգնության խնդրանքով։
Համայնքի ղեկավարը աշխատանք փնտրողներին առաջարկեց աշխատանք՝ Կապանի զբաղվածության կենտրոնի կողմից ներկայացված թափուր հաստիքներից։ Դրամական օգնության համար մարդիկ հիմնականում դիմում էին բուժման նպատակով։ Ընդունելությանը մասնակցած քաղաքացիներից ոմանք էլ համայնքի ղեկավարին դիմեցին տանիքի վերանորոգման, գազաֆիկացման, բնակապահովման, շինանյութի և այլ անձնական խնդիրներով։
Ընդունելության օրը իր այցով հիշարժան դարձրեց փոքրիկ Լեոն՝ խնդրելով օգնել իր մայրիկի համար աշխատանք գտնելու հարցում։
Քաղաքացիների դիմումներին հիմնականում տրվեց դրական ընթացք, բարձրացված խնդիրներից մի քանիսն էլ լուծումներ ստացան հենց համայնքի ղեկավարի հետ հանդիպման ընթացքում: