Համերգ` թիվ 1 երաժշտական դպրոցի մանկավարժների մասնակցությամբ
Կապանի երաժշտական դպրոցներում այլեւս ավանդույթ են մանկավարժների մասնակցությամբ ժամանակ առ ժամանակ կազմակերպվող համերգները: Հերթականը հունիսի 11-ին Ա.Խաչատրյանի անվան թիվ 1 երաժշտական դպրոցում էր: Համերգի հրավիրվածներին, որոնց թվում էր նաեւ Կապանի քաղաքապետ Աշոտ Հայրապետյանը, դպրոցի ճեմասրահում դիմավորեց ջութակահարների անսամբլը` գեղեցիկ երաժշտական կատարմամբ, որից հետո համերգը շարունակվեց դահլիճում: Ելույթ ունեցան դպրոցի երիտասարդ ու փորձառու դասատուները` դաշնամուրային, ժողգործիքների եւ ձայնի պահպանման բաժիններից: Հնչեցին հայ եւ արտասահմանյան կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ` հուզիչ պահեր պարգեւելով հանդիսատեսին: Գեղեցիկ կատարումներով ելույթ ունեցավ նաեւ դպրոցի երգչախումբը: «Իմ սպասելիքներն արդարացան: Ուրախ եմ, որ մեր քաղաքում կան նման կատարողներ, ովքեր իրենց վարպետությամբ չեն զիջում մայրաքաղաքի երաժիշտներին», - համերգի ավարտին ասաց Կապանի քաղաքապետ Աշոտ Հայրապետյանը: Դպրոցի կոլեկտիվը պատրաստակամություն հայտնեց քաղաքապետին` աջակցության դեպքում բարեգործական համերգներով ելույթներ ունենալ հանրապետության եւ Արցախի տարբեր բնակավայրերում:
12 հունիսի 2014թ.