Հանդիպեցին նախկին շրջանավարտները
Նախկինում ավանդաբար անցկացվող շրջանավարտների երեկոները հուշ են դարձել: «Շրջանավարտի երեկո» միջոցառմանը շունչ տալու փորձ ձեռնարկեց Կապանի արվեստի պետական քոլեջի չորրորդ կուրսի կուրսղեկ Մոնիկա Թևանյանը: Նրա անմիջական ջանքերով ու նախաձեռնությամբ կրթօջախի փոքր դահլիճում էին հավաքվել քոլեջի տարբեր սերունդների շրջանավարտներ, նաև քոլեջն ավարտած ամուսնական զույգեր:
Նախ հավուր պատշաճի ներկայացվեցին կրթօջախի անցած ուղին, նրա անվանի շրջանավարտները, ովքեր այժմ էլ երաժշտական գործունեություն են ծավալում հանրապետության սահմաններից դուրս, իսկ այսօրվա սաները հաջողություններ են գրանցում միջազգային և հանրապետական փառատոներում և մրցույթներում, հանդես գալիս գիտաժողովներում: Անգնահատելի է, մասնավորապես, քոլեջի դերակատարությունը Սյունիքում դասական երաժշտության պրոպագանդման գործում: Գոյության ընթացքում կրթօջախը տվել է 1912 շրջանավարտ:
Այս ամենի թվարկումն էր թերևս երեկոյի պաշտոնական մասը: Այնուհետև անմիջական մթնոլորտում անցավ երեկոն: Տարբեր տարիների շրջանավարտները հանդես եկան հուշերով. ինչպե՞ս ընտրեցին երաժշտի մասնագիտությունը, ինչպե՞ս անցավ իրենց մասնագիտական ուղին կրթօջախը  (այն ժամանակ՝ Կապանի երաժշտական ուսումնարան)  ավարտելուց հետո, այլ հետաքրքրական, նաև զավեշտական դրվագներ: Կրթօջախի առաջին շրջանավարտ Կարո Դավթյանը, (1969 թվական) օրինակ, հուշեր ներկայացրեց Արամ Խաչատրյանի և Մստիսլավ Ռոստրոպովիչի հետ  հանդիպումներից, երբ ինքը նվագում էր Հայաստանի սիմֆոնիկ նվագախմբում:
Երեկոն չսահմանափակվեց միայն հուշերով և հիշողություններով: Եղան նաև երաժշտական կատարումներ քոլեջի դասախոսների և սովորողների կատարմամբ. դաշնակահարուհի Շուշանիկ Գևորգյանը հանդես եկավ հեղինակային ստեղծագործության կատարումով, քոլեջի դաշնամուրային բաժնի վարիչ Լիաննա Ստեփանյանը հնչեցրեց  երգահան, միջոցառման մասնակից Վահան Մանուկյանի հեղինակային ստեղծագործություններից, հնչեցին նաև դասական կոմպոզիտորների գործեր:
Շնորհակալություն հայտնելով երեկոյի մասնակիցներին քոլեջի տնօրեն  Աշոտ Խաչատրյանն ասաց, որ երկու տարի հետո լրանում է կրթօջախի հիմնադրման 60-րդ տարեդարձը, որը շուքով կնշվի: Այս համատեքստում ավելացրեց, որ նման միջոցառումները հոբելյանական գլխավոր հանդիսության նախերգանքը կարող են լինել: