Հանրային կարծիքի ուսումնասիրում․ Սյունիքը գնահատում է իր ՔՊ–ական իշխանավորներին (պաշտոնյաներին)՝ օրենսդիր և գործադիր մարմիններում ընդգրկված
Խմբագրության ունեցած տեղեկություններով՝ սթ փետրվարի 17-ին տեղի կունենա ՔՊ կուսակցության Կապանի տարածքային խորհրդի ընտրություն, որին կմասնակցեն տարածաշրջանի ՔՊ–ականները (թվով մոտ 90 հոգի)։
Մեծ իմաստով այնքան էլ կարևոր չէ, թե ովքեր կլինեն այն յոթ ՔՊ–ականները, որ կկազմեն Կապանի տարածքային խորհուրդը, որքան էլ ներկայումս բուռն պայքար է ծավալվել (ամենատարբեր մեթոդների կիրառմամբ) խորհրդի կազմում ընտրվելու համար։
Սակայն առաջիկա այդ իրադարձությունն առիթ հանդիսացավ՝ ճշտելու, թե սյունեցիները (նկատի ունենք Կապանի, Մեղրու, Գորիսի, Սիսիանի, Քաջարանի բնակիչներին՝ 18 տարեկանից սկսած) ինչպե՞ս են վերաբերվում–գնահատում Սյունիքի ՔՊ–ական իշխանավորներին խոսքը մարզային և համայնքային իշխանավորների–պաշտոնյաների և, իհարկե, ԱԺ ՔՊ–ական սյունեցի պատգամավորների մասին է։
Գնահատականներ կարող են տալ կամ կարծիքներ կարող են հայտնել բացառապես Սյունիքի մարզի բնակիչները (ոչ սյունեցիների կամ անանուն հեղինակների կարծիքը կամ գնահատականը հիմք չեն ընդունվի)։