Դուք մեծ վաստակ ունեք Արցախյան ազատամարտի տարիներին Հայաստանի ամենավտանգված շրջաններից մեկի` Գորիսի ինքնապաշտպանության եւ Հայոց երկու նորանկախ պետությունները միմյանց կապող ճանապարհի պաշտպանության կազմակերպման, Սյունիքի, ինչպես նաեւ Արցախի հարավ-արեւմուտքում գտնվող շեներին սպառնացող թշնամական հենակետերի լռեցման, իսկ 1994 թվականին` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հարավային սահմաններն անառիկ պահելու գործում:
Նույնքան մեծ է Ձեր ներդրումը տեղական ինքնակառավարման ու տարածքային կառավարման ինստիտուտների կայացման եւ Գորիսի տարածաշրջանի ու ողջ Սյունիքի մարզի սոցիալ-տնտեսական զարգացումն ապահովելու ասպարեզներում:
Արցախյան ազատամարտի սկզբից ի վեր Դուք դարձաք հեռատես, եռանդուն ու վճռական հրամանատարի բնութագրական օրինակ, եւ նույն որակները լավագույնս դրսեւորեցիք քաղաքապետի ու մարզպետի պարտականությունները կատարելու, Երկրապահ կամավորականների միության մարզային բաժանմունքի աշխատանքները համակարգելու, իսկ 2016 թվականի ապրիլյան դժվարին օրերին սյունեցիներին համախմբելով` վտանգված Արցախին սատար կանգնելու ընթացքում:
Մենք դեռ շատ խնդիրներ պիտի լուծենք ու բազում մարտահրավերների դիմակայենք` մեր երազած նպատակներին հասնելու եւ պաշտպանված ու բարեկեցիկ հայրենիք կերտելու համար: Եվ այդ դժվարին գործում միշտ անհրաժեշտ են լինելու Ձեր կամքը, փորձառությունն ու աշխատասիրությունը:
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ` ծննդյան 60-րդ տարեդարձի առթիվ, մաղթում եմ առողջություն, ընտանեկան երջանկություն, աշխատանքային նորանոր հաջողություններ եւ ամենայն բարիք: