Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը պարտվեց Ջիբրալթարին
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը չկարողացավ շտկել մրցաշարային գործերն Ազգերի լիգայում։ D խմբի 3-րդ տուրում պարտվեց ֆուտբոլային գաճաճ երկիր համարվող Ջիբրալթարին։ Քիչ առաջ Վազգեն Սարգսյան անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, որում այսօր ազատ տեղերը քիչ էին, զիջեց 0-1:
Առաջին խաղակեսում հաջողությանն ավելի մոտ էին հայերը։ Գոլեր, սակայն, առաջին 45 րոպեների ընթացքում չգրանցվեցին։ 2-րդ կեսի սկզբում հյուրերը տհաճ անակնկալ մատուցեցին հայ երկրպագուներին։ Սեփական տուգանային հրապարակում կանոնները խախտեց, Հրայր Մկոյանը, եւ մրցավարի նշանակած 11-մետրանոցը 50-րդ րոպեին անվրեպ իրացրեց Ժոսեֆ Չիպոլինան։ Բաց թողած գոլից հետո հայերը նետվեցին գրոհների։ Վտանգավոր պահեր էին ստեղծում, իրական հնարավորություններ ստացան, սակայն անգամ 1 միավոր վաստակել չկարողացան։
Ջիբրալթարն այս մրցաշարում իր առաջին հաղթանակը տարավ Հայաստանի դեմ խաղում ու վաստակեց 3 միավոր։ Հայաստանն էլ մնաց 3 միավորով։ Հաջորդ հանդիպումը ՀՀ ընտրանին նույնպես կանցկացնի տանը։ Հոկտեմբերի 16-ին «Հանրապետականում» կընդունի Մակեդոնիային։