Սյունիքի մարզպետ Վահե Հակոբյանի հանձնարարությամբ հանրակրթական դպրոցի երեք տնօրեն եւ մեկ ուսուցչուհի իմ դեմ հաղորդումներ են ներկայացրել, որոնց հիման վրա ոստիկանության Կապանի բաժնում քրեական գործեր են հարուցվել:
Քանի որ այդ ամենը կատարվում է Սյունիքի մարզպետի հանձնարարությամբ եւ պատվերով, բացառում ենք, որ նախաքննությունը կընթանա օբյեկտիվ ու անաչառ:Այդ ամենը տեղի է ունեցել այն բանից հետո, երբ մենք հայտարարել ենք, որ 2018թ. հունվարի 16-ին ՌԴ Միչուրինսկ քաղաքի երկաթուղային կայարանում ինձ առեւանգելու փորձ կարող էր պատվիրել Վահե Հակոբյանը, իսկ ետդարձիս երթուղին պատվիրատուին կամ կազմակերպիչներին կարող էր տեղեկացնել Մանյա Ծատրյանը:
Ելնելով ստեղծված վիճակից եւ օբյեկտիվ, անաչառ քննություն ապահովելու համար խնդրում ենք «Սյունյաց երկիր» թերթի եւ խմբագրի առնչությամբ հարուցված քրեական գործերի նախաքննությունը հանձնարարել մեկ այլ մարզի քննիչների:
1 փետրվարի 2018թ.