Հայաստանի Հանրապետության ըմբշամարտի հավաքականի տպավորիչ հաղթանակը
Հունիսի 12-ից 18-ը Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում տեղի ունեցավ ազատ ոճի ըմբշամարտի պատանեկան առաջնությունը, որին 10-ը մարզիկով մասնակցեց Հայաստանի Հանրապետության հավաքականը՝ ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Արշակ Հայրապետյանի, հավաքականի երկրորդ մարզիչ Արմեն Շահվերդյանի գլխավորությամբ, ըմբշամարտի մարզիչներ Կարապետ Ենգոյանի, Վարդան Գյուրջյանի մասնակցությամբ: Մեր ընտրանին թիմային հաշվարկում գրավեց առաջին տեղը՝ նվաճելով հաղթողի գավաթը և հետևում թողնելով մեր հարևանների՝ Թուրքիայի, Ադրբեջանի, Վրաստանի հավաքականներին: Ներկայացուցչական այդ առաջնությունում իրեն լավագույն կողմերով դրսևորեց Քաջարանի համալիր մանկապատանեկան մարզադպրոցի սան Տիգրան Բունիաթյանը՝ 60 կգ քաշային կարգում՝ Ագարակ քաղաքից: ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Յուրի Ավետիսյանի սանն արժանացավ բրոնզե մեդալի՝ կանգնելով պատվո պատվանդանի 3-րդ հարթակին: Սա Տիգրանի 2-րդ բրոնզե մեդալն էր Եվրոպայի առաջնությունում: Առաջին անգամ նման հաջողության նա հասել էր  երկու տարի առաջ:
Հայրենիք վերադառնալիս Աթենքի օդանավակայանում մի անմոռանալի դեպք կատարվեց: Սպասասրահում էր ամերիկաբնակ Վիգեն Իսախանյանը՝ Վայոց ձորի մարզից: Մեր  հայրենակիցը սրտանց ուրախացավ  Հայաստանի պատանի ըմբիշների հաջողություններով և նրանցից յուրաքանչյուրին նվիրեց 100-ական դոլար: Այս պարագայում ոչ այնքան փողն է կարևոր, որքան մեր հայրենակցի սրտաբուխ արարքը...
Այս ամենի մասին մեզ ներկայացրեց Քաջարանի համալիր մանկապատանեկան մարզադպրոցի փոխտնօրենՀՀ ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պատվավոր աշխատող Մերուժան Աթայանը՝ խնդրելով թերթի միջոցով իր երախտագիտությունը փոխանցել Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի տնօրենությանը (գլխավոր տնօրեն՝ Ռոման Խուդոլիյ) և Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանին՝ Եվրոպայի առաջնությանն իր և մարզիչ Յուրի Ավետիսյանի մասնակցությունը հովանավորելու համարՀամայնքապետը ժամանակին հովանավորել էր Տիգրան Բունիաթյանի՝ ուսումնամարզական հավաքներին մասնակցությունը:
«Հաջողությունը՝ հաջողություն, բայց Քաջարանի մանկական մարզադպրոցի ըմբիշների մարզումների պայմանները հեռու են բավարար լինելուց», - ասաց Մերուժան Աթայանը և հույս հայտնեց, որ Քաջարանում ըմբշամարտի մարզադահլիճի հարցը վերջապես կլուծվի: