Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ս.Կոպիրկինը Սյունիքում
ՌԴ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ս.Կոպիրկինը Սյունիքի մարզ կատարած հերթական  ու ավանդական այցը սկսեց «Ագարակի ՊՄԿ» ՓԲ ընկերության գործունեությանը ծանոթանալով:
Պղնձամոլիբդենային այդ կոմբինատը տարածաշրջանի համակարգաստեղծ եւ խոշոր ընկերություններից մեկն է, որն ապահովում է ավելի քան 1100 մարդու (Ագարակի ամբողջ բնակչության մոտավորապես մեկ երրորդը) աշխատատեղ։
Ընկերության գլխավոր տնօրեն Ա. Բելյաեւը ներկայացրեց կոմբինատի գործունեությունը՝ ընդգծելով, որ հետեւողական քայլեր են ձեռնարկվում տեխնոլոգիական գործընթացների արդիականացման ուղղությամբ, այդ թվում՝ արտադրության ծավալների ավելացման, կոմբինատի շահագործման ժամկետի երկարաձգման  եւ  շրջակա միջավայրի պահպանության ուղղությամբ ։
Ռուսաստանի Դաշնության դիվանագիտական ​​​​առաքելության ղեկավարը նաեւ հանդիպեց Ռուսաստանի ԱԴԾ սահմանային վարչության 127-րդ Մեղրիի ջոկատի ղեկավարության հետ եւ ծանոթացավ հայ-իրանական պետական սահմանի պաշտպանության խնդիրներին, որոնք ստորաբաժանումը շարունակում է իրականացնել հաջողությամբ։