Հայաստանի մարզերում կան ոլորտներ, որոնք ռեալիզացնելու անսահման հնարավորություն կա. Հայկ Չոբանյան
Իմ կյանքի ընթացքում մեկ տասնյակից ավելի ձեռնարկություններ եմ ստեղծել: Այս մասին «Շանթ հեռուստաընկերության «Հեռանկար» հաղորդման ժամանակ ասել է ԱԺ ընտրություններում «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակով առաջադրված պատգամավորի թեկնածու Հայկ Չոբանյանը:
«Ստարտափներ՝ տարբեր ոլորտներում: Ստարտափներ՝ նկատի չունեմ միայն բիզնես ոլորտներում։ Օրինակ, ես նաև մի քանի հիմնադրամների հիմնադիր եմ՝ տարբեր ոլորտներում»,- մանրամասնել է պատգամավորի թեկնածուն:
Նա հայտնել է, որ արդեն 6 տարի է՝ իր նախաձեռնությամբ անցկացվում են տնտեսական բնույթ ունեցող զարգացման ծրագրեր:
«Բերդ քաղաքում կազմակերպում եմ Մեղրի փառատոնը, որը որոշակի առումով դիրքավորել է այդ քաղաքը և մեծ նշանակություն է ունեցել քաղաքի՝ հատկապես տուրիստական ենթակառուցվածքների զարգացման համար»,- ասել է նա:
Ըստ Հայկ Չոբանյանի՝ Հայաստանում կան գործունեության մի քանի ոլորտներ, որոնք ամբողջությամբ չեն ռեալիզացվում՝ այն դեպքում, երբ դրա հնարավորությունները, նրա խոսքով՝ անսահմանափակ են։ Նա որպես այդպիսի ոլորտ մատնանշել է մեղվաբուծությունը։
«Կարծում եմ, որ մեր ժողովրդի լավագույն ձիրքերից մեկը մեղվապահությունն է: Մենք պետք է դրան զարկ տանք, որովհետև մեր անտառներն անսահման հնարավորություն ունեն այդ առումով, որոնք գրեթե օգտագործված չեն: Այսինքն՝ անտառների բերք ու բարիքի ռեալիզացիան շատ փոքր տոկոս է զբաղեցնում մեր տնտեսական ընդհանուր շահի մեջ»,- ասել է Հայկ Չոբանյանը: