Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 370 նոր դեպք, առողջացել է 67 քաղաքացի
Հայաստանում հոկտեմբերի 12-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 56 821 դեպք, որոնցից 45 891-ն` առողջացած:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9 598 բուժառու: Վերջին 24 ժամում արվել է 1 269 թեստավորում, իսկ ընդհանուր առմամբ` 327 163 թեստավորում:
Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 370 նոր դեպք և 67 առողջացած։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 1 026 (ավելացել է ևս 6-ով) դեպք: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից մահվան ելքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ բուժառուները եղել են 73, 85, 89 տարեկան կանայք և 61, 67, 82 տարեկան տղամարդիկ: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Արձանագրվել է մահվան ևս 3 նոր դեպք, երբ բուժառուների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 306 է: