Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 442 նոր դեպք․ ապաքինվել է 561 , մահացել 13 քաղաքացի
Հայաստանում հուլիսի 17-ին հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր  34001 դեպք, որոնցից 22492 -ն` առողջացած: Այս մասին նշված է ՀՀ առողջապահության նախարարության հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում  10692 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 143114 թեստավորում: Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ 442 նոր դեպք և 561 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 620 (ավելացել է ևս 13-ով) դեպք: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են 56, 53, 51, 64, 76, 84, 79, 68, 49, 62 և 83 տարեկան տղամարդիկ և 70, 73 տարեկան կանայք, ։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 8 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 197 է: