Սյունիքի մարզպետի պաշտոնը զբաղեցնող անձնավորությունը՝ Վահե Հակոբյանը, ըստ պետությանը ներկայացրած հայտարարագրերի, անշարժ գույքի է տիրապետում Իսպանիայում: Ավելի կոնկրետ՝ Վալենսիա ինքնավար համայնքի Ալիկանտե պրովինցիայի Էլչե մունիցիպալիտետի Արենալես դել Սոլ բնակավայրում:
Իսպանիայի թագավորության մասին մեր պատկերացումները համահունչ են ժողովրդավարություն հասկացությանը, որտեղ հանդուրժելի չէ կոռուպցիայի որեւէ դրսեւորում:
Եվ, հաշվի առնելով այդ հանգամանքը, հազարավոր սյունեցիների անունից խնդրում ենք պարզել՝ ինչ միջոցների հաշվին է Հայաստանի Հանրապետության պետական այդ պաշտոնյան Միջերկրական ծովին հարող ափում՝ հայտնի տուրիստական վայր Կոստա Բլանկայում ձեռք բերել այդ գույքը:
Անշուշտ, դա մեզ չէր հետաքրքրի, եթե գույքը ձեռք բերված չլիներ Վահե Հակոբյանի՝ Սյունիք գալուց հետո, որտեղ բնակչության 30 տոկոսը (պաշտոնական տեղեկություններով) աղքատ է, որտեղ բնակչության կենսամակարդակն ամենացածրն է Հայաստանում (Շիրակի մարզից հետո):
Ձեր օգնությամբ ուզում ենք փարատել Վահե Հակոբյանին պատկանող այդ գույքի օրինավորության առնչությամբ ծագած կասկածը, որը վերջին մեկ տարում բուռն քննարկման առարկա է նաեւ հայաստանյան մամուլում:
թերթի խմբագիր
4 մայիսի 2018թ.