«Հայեր, միացեք»․ Արթուր Վանեցյանը համակիրների հետ իրազեկման քայլերթ է արել
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանն այսօր իրազեկման ակցիա իրականացրեց Երևանում։
Ակցիայի մասնակիցները Ազատության հրապարակից քայլերթով շարժվեցին դեպի Մաշտոցի պողոտա եւ նորից վերադարձան Ազատության հրապարակ։ Քայլերթի ընթացքում նրանք վանկարկում էին «հայեր, միացեք»։
«Երկու օր առաջ, երբ ես եկա հրապարակ, մենակ էի։ Այսօր մենք այնքան շատ չէինք, որքան սպասում էինք, բայց մենք կանք եւ վստահ ենք, որ շատանալու ենք։ Ես շարունակելու եմ մնալ Ազատության հրապարակում մինչեւ այստեղ եղած հայերի քանակը չհարյուրապատկվի, եւ մենք չունենանք հզոր Հայաստան եւ Արցախ»,- ասաց Վանեցյանն իր ամփոփիչ ելույթում։
Հիշեցնենք, որ Արթուր Վանեցյանն ապրիլի 17-ից Ազատության հրապարակում հայտարարել է, որ անժամկետ բողոքի ակցիաներ են անելու: Մինչ այդ Ազատության հրապարակում նստացույց էր սկսել «Սեւ հովազ» ջոկատի հրամանատար, արցախյան 44-օրյա պատերազմում զոհված Արցախի հերոս Ռուստամ Գասպարյանի եղբայրը` Սերոբ Գասպարյանը։
Ավելի ուշ 44-օրյա պատերազմի մասնակիցներ Նվեր Կիրակոսյանն ու Արթուր Ավագյանը հայտարարել էին անժամկետ հացադուլի մասին։