«Հայոց արծիվներ. միասնական Հայաստան» կուսակցությունը Կարեն Համբարձումյանին աջակցելու պատրաստակամություն է հայտնել
Հունիսի 24-ին Սիսիանում տեղի է ունեցել բազմամարդ մի հանդիսույթ՝ նվիրված մեր գործընկեր Մհեր Եղիազարյանի ծննդյան 50-ամյակին:
Միջոցառումը, իհարկե, ընտանեկան էր եւ անձնական, ինչին անդրադառնալը չի մտնում սույն հրապարակման նպատակի մեջ: Սակայն… Հանդիսույթի մի դրվագ, կարծեք, դուրս էր հոբելյանական երեկույթի տրամաբանությունից, որն էլ արժանի է ուշադրության:
«Հայոց արծիվներ. միասնական Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Խաչիկ Ասրյանը, ով մասնակցում էր հանդիսույթին, ողջունել է Կարեն Համբարձումյանին Սյունիքի մարզպետ նշանակելը, կիսել սիսիանցիների համընդհանուր ոգեւորությունը, որ իրենց զավակը նման վստահության է արժանացել երկրի ղեկավարության կողմից, այնուհետեւ իր գլխավորած կուսակցության պատրաստակամությունը հայտնել՝ սատարելու Սյունիքի նորանշանակ մարզպետին՝ երկրաշեն եւ սյունիքանպաստ գործերում, նաեւ միասնության ու համերաշխության կոչ արել, մարզը ծվատող անհամերաշխությունը որակել դրսից ներմուծված եւ Սյունիքի բնական ընթացքը խաթարող, մեր լեռնաշխարհը թուլացնող, մեր արժեհամակարգն աղավաղող մերժելի երեւույթ: