Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական hամալսարանի Կապանի մասնաճյուղը Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատի ֆինանսական աջակցությամբ 2026 թվականի դիմորդների համար ԲՈՒՀ-ի ընդունելության ծրագրով կազմակերպում է անվճար 10-ամսյա նախապատրաստական դասընթացներ՝ «Մաթեմատիկա» և «ֆիզիկա» առարկաներից:
Դասընթացներին կարող են մասնակցել դիմորդները, ովքեր ՀԱՊՀ Կապանի մասնաճյուղ կդիմեն «Օգտակար հանածոների հարստացում», «Լեռնային գործ և օգտակար հանածոների արդյունահանում» և «Մետալուրգիա» մասնագիտություններով:
Դասընթացները կկազմակերպվեն հանրակրթական դպրոցների 11-րդ և 12-րդ դասարանների սովորողների, ինչպես նաև դպրոցների նախկին շրջանավարտների համար:
11-րդ դասարանում սովորողների նախապատրաստական դասընթացները կիրականացվեն առանձին խմբերով՝ հաջորդ ուսումնական տարում այդ պարապմունքները շարունակելու տրամաբանությամբ:
Ընդունելության նախապատրաստական դասընթացները կանցկացնեն գիտական աստիճան և կոչում ունեցող բարձրակարգ մասնագետներ և բարձր որակավորում ունեցող ուսուցիչներ:
Դիմումներն ընդունվում են 2025 թվականի օգոստոսի 14-ից 29-ը (աշխատանքային օրերին),  ժամը՝ 10։00-16։00: