Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովը տուգանել է «Արմենիա TV» ընկերությանը
«Արմենիա TV»–ն սահմանված չափորոշիչները խախտելու համար տուգանվել է նվազագույն աշխատավարձի հինգհարյուրապատիկի չափով:
Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովը տուգանել է «Արմենիա TV»  ընկերությանը։ Այս մասին տեղեկանում ենք Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի պաշտոնական կայքից։
«Ընկերության նկատմամբ վարչական տույժ կիրառելու համար պատճառ է հանդիսացել հեռարձակված «Անհասցե ծնվածները» հեռուստասերիալի ընթացքում ակնհայտ բռնության, կտտանքների ենթարկելու, ֆիզիկական և հոգևոր ցավ պատճառելու ցուցադրված տեսարանները»,–նշված է հաղորդագրության մեջ։
Նշենք, որ հեռուստաընկերությունը «Անհասցե ծնվածները» հեռուստասերիալի սերիաներից մեկում ցուցադրում էր, թե ինչպես է հերոսներից մեկը մկրատով վնասում հերոսուհիներից մեկի քիթը։ Այս կադրի ցուցադրումը քննադատության մեծ ալիք էր բարձրացրել սոցցանցերում։
Հանձնաժողովի հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ նման տեսարաններն արգելված են «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքի 22-րդ հոդվածի 2-րդ կետով (Հեռուստառադիոհաղորդումների չարաշահման անթույլատրելիությունը)։
Հանձնաժողովը նիստի ընթացքում լսել է ընկերության ներկայացուցիչների բանավոր պարզաբանումները և  միաձայն որոշում կայացրել ընկերության նկատմամբ կիրառել «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքի 60-րդ հոդվածի 15-րդ մասով սահմանված տույժը։ Այսպիսով` «Արմենիա TV»–ն տուգանվել է սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հինգհարյուրապատիկի չափով:
Հիշեցնենք, որ Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովը 2019թ.–ի օգոստոսի 14-ի որոշմամբ  սահմանել է «էրոտիկ բնույթի, սարսափ և ակնհայտ բռնություն պարունակող հեռուստառադիոհաղորդումների (ֆիլմերի), այլ տեսաձայնաշարայիննյութերի որոշման չափորոշիչները»: