ՀՀ ֆուտբոլի հավաքականն արժանապատիվ խաղով խոշոր հաշվով հաղթեց Մակեդոնիային. 4:0
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը հիանալի ու, ինչպես գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյուլբուդաղյանցն է նշում, արժանապատիվ խաղով առավելության հասավ Մակեդոնիայի նկատմամբ: Քիչ առաջ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում Ազգերի լիգայի D դիվիզիոնի 4-րդ խմբի 4-րդ տուրի հանդիպումն ավարտվեց 4:0:
Հանդիպման հենց սկզբից հայ ֆուտբոլիստները ցույց տվեցին, որ ցանկանում են վերականգնել պատիվը Ջիբրալթարից կրած խայտառակ պարտությունից հետո: Առավելությունը նրանց կողմն էր ու անընդհատ պահեր էին ստեղծում մրցակցի դարպասի մոտ: 12-րդ րոպեին Հենիխ Մխիթարյանի փոխանցումից հետո հաշիվը բացեց Մարկոս Պիզելին: Րոպեներ անց Մարկոսը ցավալի վնասվածք ստացավ ու փոխարինվեց:
Հայ ֆուտբոլիստները շարունակեցին ուղիներ փնտրել դեպի մրցակցի դարպասը նաեւ 2-րդ խաղակեսում: Մակեդոնացիներն էլ ձեռքերը ծալած նստած չէին, սակայն նրանց փորձերը Գյուլբուդաղյանցի սաները չեզոքացնում էին: 67-րդ րոպեին Հայաստանը կրկնապատկեց առավելությունը Մխիթարյանի փոխանցումից հետո հավաքական վերադառնալուց հետո իր առաջին գոլը խփեց Յուրա Մովսիսյանը: 81-րդ րոպեին Գեւորգ Ղազարյանը տուգանային հարվածից հաշիվը դարձրեց խոշոր: Դարպասապահը մոտ էր գնդակը բռնելուն, սակայն չկարողացավ: Խաղի վերջակետն ավելացված ժամանակում դրեց Մխիթարյանը: Նա հիասքանչ հարվածով աչքի ընկավ տուգանայինից:
Հաղթանակը մեծ ցնծությամբ ընդունեց լիքը «Հանրապետականը»: Երկրպագուները ողջ խաղի ընթացքում աջակցում էին ֆուտբոլիստներին, վանկարկում Մխիթարյանի, Մարկոսի, Մովսիսյանի անունը: Հանդիպումից հետո ֆուտբոլիստները մոտեցան տրիբունաներին ու շնորհակալություն հայտնեցին ֆուտբոլասերներին: Նրանցից մի քանիսը մարզաշապիկները նվիրեցին երկրպագուներին:
Այս խաղից հետո Հայաստանը միավորների քանակը հասցրեց 6-ի: Մակեդոնիան մնաց 9 միավորով: Ազգերի լիգայի 5 եւ 6-րդ տուրերի հանդիպումները Հայաստանը կանցկացնի նոյեմբերի 16-ին ու 19-ին: Նա կհյուրընկալվի Ջիբրալթարին, ապա Լիխտենշտեյնին: