ՀՀ մշակույթի նախարարը եւ Հայաստանի կոմպոզիտորների միության նախագահը՝ Սյունիքում
Օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 1-ը Սյունիքի մարզում էին ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը եւ Հայաստանի կոմպոզիտորների միության նախագահ Արամ Սաթյանը:
Սիսիանի քաղաքապետ Աղասի Հակոբջանյանի ուղեկցությամբ նրանք այցելել են Սիսիանի Զ.Խաչատրյանի եւ Ա.Հովսեփյանի տուն-թանգարան, Սիսիանի քաղաքային գրադարան եւ գեղարվեստի դպրոց, Որոտնավանք ու «Զորաց քարեր» հնագույն մեգալիթյան համալիր: Այնուհետեւ Հ.Պողոսյանն ու Ա.Սաթյանը ժամանել են Գորիս, որտեղ նրանց ընդունել են Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանն ու Գորիսի քաղաքապետ Վաչագան Ադունցը: Նրանց զրույցը շարունակվել է Ակսել Բակունցի տուն-թանգարանում, որի ընթացքում քննարկվել են Սյունիքի մարզի մշակութային կյանքի մի շարք հրատապ հարցեր:
Սեպտեմբերի 1-ին ՀՀ մշակույթի նախարարն ու կոմպոզիտորների միության նախագահն այցելել են Տեղ գյուղ, համայնքի թիվ 1 դպրոցում մասնակցել գիտելիքի օրվան նվիրված միջոցառմանը, եղել գյուղի Սուրբ Գեւորգ եկեղեցում:
Սեպտեմբերի 1-ին նրանք Տեղ գյուղից մեկնել են Ստեփանակերտ՝ մասնակցելու Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված համերգին՝ մասնակցությամբ Լ.Կազարնովսկայայի: