ՀՀ ՊՆ Վարդենիսի զորամասում հայտնաբերվել է 20-ամյա ժամկետային զինծառայողի՝ հրազենային վնասվածքով դի
SHANSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ այսօր, մայիսի 11-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ՀՀ ՊՆ Վարդենիսի N զորամասում հայտնաբերվել է ժամկետաին զինծառայողի դի՝  սրտի մասում հրազենային վնասվածքով։
Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ մահացածը Գորիս քաղաքի բնակիչ 20-ամյա Արգիշտի Եղյանն էր, ով բանակ էր զորակոչվել Գորիսի զինկոմիսարտիատի կողմից։
Այս պահին զորամաս են այցելել ՀՀ պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանութան ծառայողներն ու Հայաստանի քննչական կոմիտեի Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության կայազորի քննչական վարչության քննիչները։
«Սյունյաց երկրի» կողմից
Սյունիքի մարզի զինկոմիսարիատի կողմից հենց նոր տեղեկացվեցինք՝ Արգիշտի Եղյան մահացած զինվորը ոչ թե Գորիս քաղաքի բնակիչ է, այլ Սիսիան համայնքի Շաքի գյուղի բնակիչ:
Քիչ առաջ  հրապարակվեց նաև ՀՀ ՊՆ հաղորդագրությունը
Մայիսի 11-ին, ժամը 10:15-ին, հանրապետության արևելյան ուղղությամբ տեղակայված N զորամասի մարտական հենակետերից մեկում հայտնաբերվել է շարքային Արգիշտի Արմենի Եղյանի (ծնվ. 2002 թ.) դին՝ կրծքավանդակի շրջանում հրազենային վիրավորումով։
Տարվում է քննություն՝ դեպքի մանրամասները լիարժեք պարզելու համար: