ՀՀ զինված ուժերի 4-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար, գեներալ-մայոր Վալերի Քոչարյան
Իմ սիրելի հայրենակիցներ.
Ավարտին է մոտենում 2018 թվականը, տարի՝ որը լի էր բարեփոխումներով, վերելքներով ու  առաջընթացով: Հայ ժողովուրդը վստահ շարունակեց  անվարան քայլերով առաջընթացը:
Այդ համատեքստում  անգնահատելի է զինված ուժերի դերակատարությունը Հայաստանի Հանրապետության սահմանների անձեռնմխելիության բնագավառում: Զինված ուժերի կայացման գործում իրենց ավանդն ունեն զորամասերում ծառայություն իրականացնող, ինչպես նաեւ նախկինում ծառայած բազմաթիվ սպաներ, ենթասպաներ, պայմանագրային ու ժամկետային զինծառայողներ, բանվոր-ծառայողներ: Նրանք՝ հաստատուն նպատակադրումով, յուրաքանչյուրը ամենօրյա ծառայողական պարտականությունների հստակ կատարումով մի նոր թափ են հաղորդում հայ ժողովրդի ապահով ապրելու եւ ապրելու անխախտ գործընթացին:
Բարեխիղճ ծառայության, բարձր մարտական պատրաստության, զինվորական կարգապահության համար մեծաթիվ զինծառայողներ պարգևատրվել են պետական եւ գերատեսչական մեդալներով, պատվոգրերով ու կրծքանշաններով, շնորհակալական նամակներով:
Ամենօրյա ծառայողական գործունեությունը, զորավարժությունները ցույց են տալիս, որ զորամասերը մարտունակ են եւ պատրաստ կատարելու յուրաքանչյուր առաջադրանք՝ պայմանավորված անձնակազմի պատրաստվածության, արագ գործելու ունակության, անտրտունջ կերպով վստահված սահմանի ամրացման եւ զինվորական կարգապահության գործընթացներով:
Այս ամենով ավելի անքակտելի է կապը ժողովրդի եւ իր ծոցից ծնված բանակի միջեւ,  այսօրվա արտաքին մարտահրավերների մթնոլորտում անհնար է պատկերացնել անգամ հայ ազգը առանց բանակի եւ բանակն առանց աներեր հենարան՝ հայ ժողովրդի, ուստի Հայոց աշխարհի հպարտ քաղաքացիներին անձամբ իմ եւ բանակային կորպուսի ողջ անձնակազմի անունից մաղթում եմ նոր ձեռքբերումների, հայրենիքին անմնացորդ նվիրվածության տարի, իսկ Ձեզ իմ հարգելի զինակից ընկերներ, ցանկանում եմ, որ Ձեր հզոր ոգով, ամուր կամքով մշտական խաղաղություն պարտադրեք թշնամուն, նոր տարին թող լինի զինվորական պարտքին ու մարտական ավանդույթներին հավատարմության և զորական ընկերակցության էլ ավելի ամրապնդման տարի՝ ի շահ հայ ժողովրդի մշտական բարեկեցության:
Շնորհավոր Ամանոր եւ Սուրբ Ծնունդ: