Հիասթափված եմ Ուկրաինայի դիրքորոշումից. Դոնալդ Թրամփ
• Եթե Ուկրաինան ցանկանում է նստել բանակցությունների սեղանի շուրջ, ապա երկրում պետք է անցկացվեն նախագահական ընտրություններ։
• Հիասթափված եմ Ուկրաինայի դիրքորոշումից։ Այս կոնֆլիկտը հնարավոր էր լուծել դեռևս տարիներ առաջ` առանց տարածքային կորուստների։
•  Ուկրաինայում վաղուց չեն եղել ընտրություններ, իսկ Զելենսկին այժմ ունի ընդամենը 4 տոկոս վարկանիշ։ Պետք է գնալ ընտրությունների։
•  Ռուսները չէին ցանկանում կործանել Կիևը, եթե ցանկանային, կանեին դա:
• «Զելենսկին չի կարողանում ասել, թե որտեղ է ԱՄՆ-ի կողմից Ուկրաինային հատկացրած գումարների կեսը»:
• «Զելենսկին բոլորովին ապաշնորհ նախագահ է, որը ծիծաղելի հայտարարություններ է անում, և նրա ղեկավարությունը թույլ է տվել, որ պատերազմը շարունակվի»։
•  Ուկրաինան պետք է վերադարձնի մեր փողերը։ Զելենսկին պետք է բացատրություն տա, թե ուր են այս փողերը։
•  150 միլիարդ դոլար ենք տվել Ուկրաինային ու հիմա Զելենսկին չի կարողանում ասել, թե ուր են այդ փողերը։
•  «Այսօր ես լսեցի, ասում են՝ «Օ՜, մեզ չեն հրավիրել… Սա պետք է ավարտեիր 3 տարի առաջ, սա երբեք չպետք է սկսեիր։ Դուք կարող էիք գործարք կնքել»,-ասել է Թրամփը:
• Դ. Թրամփը նաև հայտարարել է, որ Ուկրաինան չպետք է բողոքի բանակցություններին իրեն չհրավիրվելու համար, քանի որ Զելենսկին կարող էր գործարք կնքել Ռուսաստանի հետ դեռևս 3 տարի առաջ:
•  «Ամերիկացիները 350 միլիարդ դոլար են հատկացրել Ուկրաինային: Բայց որտե՞ղ է այս փողը: Ո՞ւր են գնում այդ փողերը: Ես ոչ մի հաշվապահություն չեմ տեսել»: