Հնարավոր է, որ արտահերթ ինչ-որ սահմանազատվելի հատվածներ ունենանք, որպեսզի TRIPP-ի ենթակառուցվածքային զարգացմանը նպաստենք. Մհեր Գրիգորյան
12.11.2025 19:17
Օգոստոսի 8-ի իրադարձությունը միանգամից հանգեցրեց դրան, որ երկկողմ ստիմուլ կա գործընթացը շարունակելու սահմանազատման և դա ըստ էության քննարկվում է: Այս մասին ԱԺ-ում հայտարարել է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը:
«Բացի դա, նաև ավելի կոնկրետացավ խոսաքցություններն այն մասին, թե ենթակառուցվածքներն ինչ դիրք կունենան և դիրքից կախված, որ հատվածները մենք պիտի սահմանազատենք, որպեսզի աշխատանքները, նույնիսկ նախագծային աշխատանքները, սկսելու համար աշխատանքի բազա ունենանք:
Երկուսն էլ այո, սահմանազատում է, բայց այստեղ հնարավոր է, որ ինքը արտահերթ ինչ-որ սահմանազատվելի հատվածներ ունենանք, որպեսզի TRIPP-ի ենթակառուցվածքային զարգացմանը նպաստենք, բայց առանձին, անկախ դրանից, մենք մեր գործընթացը, վստահ եմ, որ կշարունակենք»,-ասել է Գրիգորյանը: