Հոգեկան խնդիրներ ունեցող հարևանուհու պատճառով տունը մոխրակույտի է վերածվել. տանտիրուհին օգնություն է խնդրում
Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքի Խնածախ գյուղի բնակչուհի Ալինա Առաքելյանը խնդրում է բոլոր պատկան մարմինների ուշադրությունը՝ իրենց ընտանիքին պատուհասած խնդրի ուղղությամբ: Հարեւանուհու պատճառով ընտանիքը հայտնվել է դրսում, սակայն որեւէ աջակցություն կամ ուշադրություն, ըստ հրդեհված տան տիրուհու, չի եղել:
Նամակը ներկայացնում ենք ստորեւ.
«Սեպտեմբերի 9-ի գիշերը Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքի Խնածախ գյուղում բռնկված հրդեհը մի քանի ժամվա ընթացքում ամբողջովին մոխրակույտի վերածեց մեր տունը` այդ թվում նաև հարևան երեք տները:
Հրդեհը բռնկվել էր հոգեկան առողջության խնդիրներ ունեցող հարևանուհու պատճառով:
Ընտանիքս բաղկացած է 5 հոգուց՝, 83-ամյա սկեսրայրս, ով առողջական խնդիրներ ունի և պետք է վիրահատվի, ամուսինս, ես, դուստրս, ով ուսանողուհի է Երևանում, Արցախում՝ առաջնագծում ծառայած որդիս, ով նոր է զորացրվել բանակից, այրված տունը վերանորոգել էր և պատրաստվում էր ամուսնանալ ու վառ պահել իր պապենական օջախի լույսը հարազատ գյուղում :
Բայց, ցավոք, մեր երազանքներն անկատար մնացին. բռնկված կրակի ճիրաններից, որի պատճառով ընտանիքս զգալի նյութական կորուստ ունեցավ, (ինչու  չէ նաև հոգեբանական ծանր ապրումներ ունեցանք, որը, մինչ այսօր, դեռ փորձում ենք հաղթահարել) ոչինչ հնարավոր չեղավ փրկել, և մենք մնացինք ձեռնունայն՝ հայտնվելով դրսում:
Դիմել ենք համապատասխան մարմիններին՝ օգնության նպատակով, սակայն ոչ ոք այդպես էլ չանդրադարձավ մեր խնդրին: Ոչ մեկին հետաքրքիր չեղավ մեր որպիսությունը, ոչ ոք չհետաքրքրվեց անգամ՝ տանիք ունե՞նք գլխներիս, թե ոչ:
Դիմացը ձմեռ է, մենք չգիտենք էլ անգամ, թե որքա՞ն կհանդուրժի մեր ներկայությունն իր տանը մեզ ապաստան տված հարևանը: Իսկ մենք շարունակում ենք հուսալ, որ մի օր կրկին մենք կապրենք մեր տան մեջ, որտեղ մի ամբողջ կյանքի պատմություն ենք թողել:
Դիմում ենք բոլոր պատկան մարմիններին, խնդրում, որ հետևողական լինեն այս հարցին:
Ալինա Առաքելյան»: