Հոկտեմբերի 9-ից մարզպետը նորից աշխատանքի չի հաճախում. փախչե՞լ է, արձակուրդո՞ւմ է, հոգնե՞լ է, թե՞ անելիք չունի
Խնձորեսկյան հայտնի միջոցառումից հետո Սյունիքի մարզպետը նորից անհայտացել է: Եվ իրավասու պաշտոնյաներից կամ մարմիններից ոչ մեկը բացատրություն չի տալիս, թե այս անգամ ինչով է պայմանավորված մարզի թիվ 1 պետական պաշտոնյայի դասալքությունը կամ գործալքությունը:
Փախչե՞լ է աշխատանքից, մեկ տարվա մեջ յոթերորդ անգամ արձակո՞ւրդ է մեկնել, հոգնե՞լ է, թե՞ պարզապես անելիք չունի…
Ըստ մարզպետարանի մեր աղբյուրի՝ մարզպետի՝ աշխատանքի չհաճախելու ամենահավանական պատճառ կարող է լինել անցած շաբաթվա ոչ թռիչքային եղանակը Սյունիքում. մառախլապատ եղանակը, բնականաբար, թույլ չէր տար, որ թռչող սարքը Երեւանից հասնի Կապան:
Մեկ այլ աղբյուրի համաձայն՝ մարզպետը լեռնահանքային արդյունաբերության հարցերով Երեւան ժամանած արտասահմանցիներին էր ուղեկցում Մհեր Պոլոսկովի փոխարեն, քանի որ վերջինիս չէին կարողանում գտնել:
Իսկ թե մարզպետը երբ կբարեհաճի աշխատանքի գալ նորից, դժվար է ասել, մանավանդ որ աշնան-ձմռան շրջանում լեռնային մեր երկրամասում ոչ թռիչքային եղանակներն առավել հաճախ են սպասվում:
Մյուս կողմից՝ մարզպետի բացակայությունն այլեւս ու աստիճանաբար անհետաքրքիր թեմա է դառնում մեզանում: Վերջին հաշվով միեւնույն է՝ ինքը կա՞, թե՞ չկա մարզում: Այն, ինչ որ ինքը պիտի անի, առանց աղմուկ-աղաղակի, անում է ծաղկափթիթ եւ գեղանազ Միլենան: