Հրապարակումը իրականության հետ որեւէ աղերս չունի
Ըստ «Զանգվածային լրատվության մասին» ՀՀ օրենքի Հերքման եւ պատասխանի իրավունք հոդվածի, խնդրում ենք տպագրել նաեւ Սիսիանի քաղաքապետարանի պատասխան հոդվածը:
Հարգելի news-book.am-ի խմբագրություն, Ձեր 25 օգոստոս 2015թ.-ի  «Սիսիանի քաղաքապետը Սուրեն Խաչատրյանին փորձել է բացատրել, թե ինչո՞ւ է նամակ ուղարկվել Հովիկ Աբրահամյանին. նոր սկանդալ Սյունիքում» հրապարակման կապակցությամբ հայտնում ենք, որ 21.08.2015թ.-ին Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը հերթական այցով եղել է Սիսիան քաղաքում, ծանոթացել Համաշխարհային բանկի «Կենսական նշանակության ճանապարհային ցանցի բարելավում» ծրագրի շրջանակում  միջպետական մայրուղուց Սիսիան եւ Սիսիանից Դաստակերտ տանող ճանապարհի շինաշխատանքներին: Այդ օրը Սյունիքի մարզպետին շինհրապարակում ուղեկցել է նաեւ Սիսիանի քաղաքապետը, շինարարները… Բոլոր քննարկումները եղել են հենց շինհրապարակում, մարզպետը քաղաքապետարան չի այցելել: Իսկ Սիսիանի քաղաքապետի եւ Սյունիքի մարզպետի միջեւ ընդհարումը մտացածին է եւ իրականության հետ որեւէ աղերս չունի: