«ՀՐԱՊԱՐԱԿ»-ի անդրադարձը Բագրատ սրբազանի սյունիքյան այցին
Բագրատ սրբազանի առաջնորդությամբ «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման ներկայացուցիչների սյունիքյան այցի արդյունքներն այս օրերին մարզկենտրոն Կապանում քննարկվող հարցերից է։
Կապանցիներին հատկապես հետաքրքրում է իրենց ընտրյալի՝ Գևորգ Փարսյանի պահվածքն այցելության երեք օրերին։
Թեմային ուշագրավ անդրադարձ է կատարել «Հրապարակ» օրաթերթը՝ մասնավորապես նշելով. «Կապանի համայնքապետ Գեւորգ Փարսյանը, ով ժամանակին ավելի զուսպ էր իրեն պահում, հիմա առավել անկաշկանդ ու համարձակ պահվածք է դրսեւորում։ Չնայած տեխնիկական պատճառներով նրա եւ սրբազանի հանդիպումը չի լուսաբանվել, քանի որ առաջին օրը նախ Մեղրի են գնացել, ապա՝ ուշ երեկոյան վերադարձել Կապան, սակայն մեզ պատմեցին, որ Փարսյանը սրբազանի՝ Կապան հասնելուն պես այցելել է «Արմենիա» հյուրանոց, որտեղ հանգրվանել է շարժման ակտիվը, երկար մնացել հյուրանոցում՝ հաշվի չառնելով, որ մեծ թվով ոստիկաններ են եղել տեղում եւ «հսկել» են մարդկանց ելումուտը։
Ավելին, հաջորդ օրն էլ սրբազանի հետ նեղ կազմով ճաշել են, եւ իր տեղակալ Մարատ Հարությունյանին էլ հանձնարարել է Կապանի համայնքներում ուղեկցել Երեւանից ժամանած հյուրերին, անգամ Վահանավանքի հանդիպմանն է տեղակալը ներկա գտնվել: Համայնքային ենթակայությամբ գործող հաստատությունների աշխատակիցներն էլ ակտիվ մասնակցություն են ցուցաբերել հանդիպումներին»։
«Սյունյաց երկրի» լրագրողը հետևում էր Բագրատ սրբազանի կապանյան այցին և վերահաստատում է վերը շարադրվածի իսկությունը՝ չհաշված մեկ–երկու փոքրիկ անճշտություն։ Մասնավորապես՝ համայնքային ենթակայության աշխատակիցներն ակտիվ մասնակցություն չեն ունեցել հանդիպումներին (և այդ առումով որևէ հանձնարարություն չեն ստացել նրանք), իսկ փոխհամայնքապետ Մարատ Հարությունյանը, ով ուղեկցում էր Բագրատ սրբազանին, նրա դավիթբեկյան այցին ներկա չի գտնվել։