Հզոր Իրանը երբեք չի հանդուրժի սահմանների փոփոխությունը. Իրանի խորհրդարանի պատգամավորներ
Իսլամական խորհրդարանի պատգամավորները հրապարակել են հաղորդագրություն, որում ընդգծել են՝ հզոր Իրանը երբեք չի հանդուրժի սահմանների փոփոխությունը և և Իրանի Իսլամական Հանրապետության զինված ուժերը, հատկապես հզոր Իրանի հեղափոխության պահապանների կորպուսը վերահսկում են սահմանային բոլոր տեղաշարժերը, նրանք պատրաստ են դիմակայել տարածաշրջանի երկրների անկայունություն ու լարվածություն առաջացնող գործոններին ու տարաձայնություններին։
Խորհրդարանի պատգամավորների հաղորդագրությունը վերահրապարակել են իրանական լրատվամիջոցները:
Գնահատելով  Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ցամաքային զորքերի վերջին զորավարժությունները, պատգամավորները հայտարարել են.
«ԻՀՊԿ ցամաքային զորքերի հզորության մեծ զորավարժության հստակ ուղերձը հարևան երկրների համար խաղաղություն, կայուն անվտանգություն և թշնամիների համար նախազգուշացում և պատրաստակամության հայտարարություն՝ պաշտպանելու երկրի սահմանների անվտանգությունը և վճռական պատասխան է սպառնացող դավադրություններին ու արտատարածաշրջանային երկրների ու ռեժիմների միջամտությանը»:
Նշենք, որ հոկտեմբերի 17-20-ին Իրանի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Արաքսի ընդհանուր տարածքում  տեղի ունեցան Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ցամաքային զորքերի մեծ զորավարժությունները։