«Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավարը կապվել է Բակո Սահակյանի հետ և խնդրել այսպիսի հանդիպում. Դավիթ Բաբայանը՝ ԱԺ-ում ընթացող հանդիպման մասին (տեսանյութ)
20.05.2019 19:18
ՀՀ Ազգային ժողովում Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը հանդիպում է «Իմ քայլը» խմբակցության հետ, քննարկելու են երկու խորհրդարանների փոխգործակցության հարցեր: Այս մասին Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը:
«Մենք ընդհանրապես միշտ էլ արժևորել են բոլոր ուժերի հետ համագործակցությունը: ԱԺ շենքում առաջին անգամ է «Իմ քայլի» հետ հանդիպում, բայց խմբակցության ներկայացուցիչների հետ հանդիպում եղել է»,-ասաց նա և նշեց, որ այս պահին մյուս խմբակցությունների հետ հանդիպում նախատեսված չէ:
«Հայաստանի և Արցախի միջև որևէ տարաձայնություն չի եղել և չի էլ լինելու, սա լավ իմացեք: Արցախը ոչ հեղափոխական է, ոչ հակահեղափոխական, ընդհանրապես մենք մի հայրենիք ենք, բայց դեռևս երկու տարբեր պետություն, և մեկը մյուսի գործերին չպետք  է խառնվի, քանի որ բերելու է վատ հետևանքների»,-ասաց նա:
Նա պարզաբանեց, որ «Իմ քայլը խմբակցության ղեկավարը կապվել է Բակո Սահակյանի հետ և խնդրել այսպիսի հանդիպում:
Ինչ վերաբերում է Ռոբերտ Քոչարյանի համար երաշխավոր լինելուն, Դավիթ Բաբայանն ասաց. «Նախագահն էլ ասաց, որ սա զուտ մարդասիրական մոտեցում է, որևէ քաղաքական ենթատեքստ չկա»,-ասաց նա և նշեց, որ Արցախում իրավիճակը խառը չէ, նորմալ է: