«Իմնեմնիմի» պոդկաստի վարողները ձերբակալվել են. փաստաբան
«Իմնեմնիմի» հաղորդաշարի համահեղինակ Վազգեն Սաղաթելյանը ձերբակալվել է։
Նա սոցցանցի իր էջում գրել է, որ դիմակավորված անձինք մտել են իր տուն։ Նրան ձերբակալել են ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հաղորդման հիման վրա։ Սիմոնյանը հաղորդում է տվել իրավապահներին «Իմնեմնիմնի» փոդքասթում հնչած վիրավորական արտահայտությունների և սպառնալիքների վերաբերյալ:
«Իմնեմնիմի» փոդքաստի համահեղինակներ Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի բնակարաններում կատարվել են անհետաձգելի քննչական գործողություններ՝ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում: Այս մասին հայտնել են Քննչական կոմիտեից։
«Իմնեմնիմի» պոդկաստի վարող Նարեկ Սամսոնյանը ձերբակալվել է. այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը՝ նշելով, որ հավանաբար ձերբակալել են նաև պոդկաստի մյուս վարող Վազգեն Սաղաթելյանին։
«Նարեկ Սամսոնյանին ձերբակալեցին ու տարան քննչական։ Նույնը հավանաբար Վազգենին։ Կարված հոդվածը՝ հին ու բարի խուլիգանություն»,- նշել է Մելիքյանը։
Ֆեյսբուքում հայտնվել են կադրեր, թե ինչպես են ԱԱԾ դիմակավորված անձինք բնակարանից տանում Նարեկ Սամսոնյանին։