Ինչպես միշտ՝ մրցանակներով
Ստացվել է այնպես, որ մեկ ամսվա ընթացքում Քաջարանի մանկապատանեկան մարզադպրոցի գեղարվեստական մարմնամարզության խմբի սաները երկու անգամ մասնակցեցին միջազգային մրցաշարի: «Սյունյաց երկիրը» նախորդ համարում տեղեկացրել էր մեր սաների հաջողության մասին Ծաղկաձորում կայացած «Հայաստանի ծաղիկներ» անվանումը կրող միջազգային մրցաշարում: Իսկ ահա մեր մարզուհիներին նոր փորձություն սպասվեց օրեր առաջ: Գյումրիում հուլիսի 9-13-ը տեղի ունեցավ գեղարվեստական մարմնամարզության «Բարեկամություն-2015» ութերորդ միջազգային մրցաշարը, որից եւս մեր սանուհիները վերադարձան մրցանակներով:
Մրցումներում, որին մասնակցում էր մեր հանրապետության եւ Ռուսաստանի Դաշնության 160-ից ավելի մարզուհի, մարզադպրոցի սանուհիներից կրկին իրենց բարձր կարգը հաստատեցին Սյուզաննա Ալեքսանյանը, Նարե Մարգարյանը, Սվետլանա Ստեփանյանը՝ դառնալով հաղթողներ, իսկ Սոնա Հարությունյանը եւ Սառա Առաքելյանն արժանացան երկրորդ մրցանակի: Ի դեպ, խմբակային վարժության ձեւում մեր աղջիկները գրավեցին երրորդ մրցանակային տեղը:
Մեր սանուհիների, նրանց ծնողների, մարզադպրոցի կողմից խորին շնորհակալություն ենք հայտնում «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» փակ բաժնետիրական ընկերության տնօրինությանը՝ մեզ մարզադահլիճ հատկացնելու, Քաջարանի քաղաքապետ Վարդան Գեւորգյանին՝ միջազգային մրցաշարերին մեր մասնակցությունը հովանավորելու, եւ մեր մարզադպրոցի տնօրեն Մերուժան Աթայանին՝ հոգատար վերաբերմունքի ու հետեւողական աշխատանքի համար: Մեզ կարելվույն չափով օժանդակում են մարզուհիների ծնողները, որոնց նույնպես երախտագիտություն ենք հայտնում: