Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին ելույթ է ունեցել
Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին ելույթ է ունեցել. այս մասին հայտնում է «Իրանն այսօր» տելեգրամյան ալիքը։
«Անցած գիշեր Թեհրանում և որոշ այլ վայրերում մի խումբ ջարդարարներ եկել և ավերում էին իրենց իսկ երկրին պատկանող շենքերը՝ միայն նրա համար, որ ԱՄՆ նախագահի սիրտը գոհանա, ուրախանա։ Քանի որ նա մի անհեթեթ խոսք է ասել, որ եթե Իրանի կառավարությունն այսինչ բանն անի, ես կգամ և ձեր կողմը կբռնեմ՝ խռովարարների և երկրի համար վնասակար մարդկանց կողմը։ Եվ նրանք էլ իրենց հույսը դրա վրա են դրել:
Թող բոլորը իմանան՝ Իսլամական Հանրապետությունն իշխանության է եկել մի քանի հարյուր հազար ազնիվ մարդկանց արյամբ և ջարդարարների դիմաց չի նահանջելու:
Այն օտարների վարձկանությունը չի հանդուրժում։ Ով էլ որ լինես, եթե դարձար օտարների վարձկան, եթե աշխատեցիր օտարի համար, ժողովուրդը քեզ մերժում է, իսլամական համակարգը նույնպես քեզ մերժում է»:
Իրանի գերագույն առաջնորդ Այաթոլլա Ալի Խամենեին հայտարարել է, որ Իրանի երիտասարդությունը պետք է միասնական մնա ցանկացած սպառնալիքի առջև։
«Սիրելի՛ երիտասարդներ, պահպանե՛ք ձեր պատրաստվածությունն ու միասնությունը։ Միասնական ազգը կհաղթի ցանկացած թշնամու»,- ասել է նա՝ Թեհրանում բնակչության տարբեր շերտերի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ։ Հանդիպման ուղիղ հեռարձակումը վարել է Իսլամական Հանրապետության պետական հեռուստառադիոընկերությունը։