Իրանն ուկրաինական կողմի հետ փորձագիտական հանդիպում Է կազմակերպել ԱԹՍ-ների թեմայի շուրջ
Թեհրանի կողմից Մոսկվային ռազմական անօդաչուներ մատակարարելու վերաբերյալ հաղորդագրությունների հրապարակումից հետո իրանական կողմն ուկրաինական կողմի հետ փորձագիտական հանդիպում Է անցկացրել այդ հարցը քննելու համար: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունից:
Արևմուտքի երկրները պնդում են, թե Ուկրաինայում մարտական գործողությունների համար Իրանը ներկայում անօդաչուներ Է մատակարարում Ռուսաստանին: Մոսկվան և Թեհրանը հերքել են այդ մեղադրանքները: Իրանի ԱԳ նախարար Ամիր Աբդոլլահիանը հայտարարել Է, որ Թեհրանը ՌԴ-ին անօդաչուներ Է մատակարարել Ուկրաինայում ռազմական գործողություններն սկսելուց մի քանի ամիս առաջ:
Նա նաև հայտնել Է, որ Թեհրանը չի կարողացել Կիևի հետ հանդիպում անցկացնել անօդաչու թռչող սարքերի հարցի շուրջ ուկրաինական կողմի չներկայանալու պատճառով: «Այսօրվա դրությամբ կարևոր քայլեր են արվել Իրանի և Ուկրաինայի պաշտպանության բնագավառի մասնագետների համատեղ փոխգործակցության հարցում, և դա շարունակվելու Է այնքան ժամանակ, քանի դեռ չեն հարթվել այդ հարցի շուրջ թյուրիմացությունները: Իրանը կարծում Է, որ ենթադրյալ անօդաչուների հարցի հետ կապված  թյուրիմացությունները կարող են լուծվել Ուկրաինայի հետ համատեղ փոխգործակցության շարունակման ճանապարհով», - ասվում Է հաղորդագրության մեջ: