Իսկ եթե թշնամու քմծիծա՞ղ է առաջացնում․ Բաբայանը՝ Արցախի կադրային քաղաքականության մասին
Գաղտնիք չէ, որ կառավարման համակարգի գործունեության հիմքում կադրային քաղաքականությունն է։ «Կադրերն են որոշում ամեն ինչ» բանաձևը գործում է միշտ և ամենուր, բայց դա հատկապես ակնհայտ է բախտորոշ ժամանակաշրջաններում, երբ ժողովուրդն ու պետությունը կանգնած են գոյաբանական մարտահրավերների առաջ։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է Արցախի նախագահի խորհրդական – հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ Դավիթ բաբայանը․
«Անդրադառնանք այս հարցի միայն մեկ ասպեկտին՝ կադրային քաղաքականությանը որպես արտաքին ագրեսիայի համար պատրույգ կամ կանխարգելիչ։
Ավելի պարզ պատկերացնելու համար դիտարկեք այն թշնամու աչքերով: Ի դեպ, կադրային քաղաքականությանը հակառակորդի աչքերով դիտելը շատ լավ մեխանիզմ է կադրային ճիշտ քաղաքականություն վարելու համար։
Ինչպե՞ս կարձագանքեն հակառակորդները, եթե իրենց հակառակորդները որոշ առանցքային պաշտոններում նշանակում են թե՛ մասնագիտական, թե՛ բարոյապես անպատրաստ մարդկանց։ Իսկ եթե այս կամ այն կարեւոր պաշտոնյան թշնամու քմծիծաղ է առաջացնում, էլ չեմ խոսում ծիծաղ։ Բնականաբար, այն նրա ագրեսիվ քաղաքականության համար կլինի դետոնատոր։ Իսկ եթե հակառակորդը տեսնում է, որ իր դիմաց պատրաստված անձնակազմ է, ապա սա լրիվ այլ իրավիճակ է»,- նշել է նա։