Իտալիայի ՆԳՆ-ն հաստատել Է 11 մարդու զոհվելը Ջենովայի մերձակա կամրջի փլվելու հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի ՆԳ նախարարության աղբյուրները հաստատել են 11 մարդու զոհվելը Ջենովայի մերձակա կամրջի փլվելու հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 14-ին հայտնել Է Rai News 24 հեռուստաալիքը:
Ավելի վաղ Adnkronos պորտալը հայտնել Է տասնյակ զոհվածների մասին:
Ջենովայի մերձակա ավտոմոբիլային կամուրջը, որով անցնում Է A10 ավտոմայրուղին, փլվել Է օգոստոսի 14-ին: Նախնական տվյալներով՝ մոտավորապես 100 մետր երկարությամբ կամրջամասը փլվել Է դրա տակ գտնվող շենքերի վրա: Ներկայում ավտոմայրուղով երթեւեկությունը դադարեցված Է երկու ուղղությամբ:
Rai News 24-ի տեղեկատվության համաձայն, փլվելու պահին կամրջին եղել Է շուրջ 20 ավտոմեքենա, մինչ այս պահը փլատակներից դուրս են բերել երկու փրկվածների, փրկարարական գործողությունը շարունակվում Է:
Պատահարի վայրում արված լուսանկարներում եւ տեսագրություններում երեւում Է, որ բետոնե բեկորների միջեւ ընկած են ճզմված ավտոմեքենաներ: Փլուզումը տեղի Է ունեցել առավելապես երկաթգծերի վրա, սակայն բեկորներն ընկել են մոտակայքում գտնվող բնակելի շենքերի վրա, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալությունը: