Կաղարծի. Շրջափակում, օր 44-րդ
Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման հետևանքով առաջացած խնդիրները Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի Կաղարծի համայնքում փորձում են հաղթահարել։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Կաղարծիի համայնքապետ Գարուշ Սարգսյանը։
«Գյուղացիների շրջանում խուճապային տրամադրություններ դեռևս  չկան, բայց բոլորն էլ անհանգստացած են ստեղծված իրավիճակով, քանի որ այն բազմաթիվ խնդիրներ է առաջացրել, ամենակարևորը սննդի պակասն է, որ  զգացվում է։ Այնուամենայնիվ, մեր համագյուղացիները շարունակում են հավատալ հայրենիքում անվտանգ ապրելու նպատակին»,-նշեց Գ. Սարգսյանը։
Նա իրազեկեց, որ բնակիչները գյուղում գործող երեք առևտրի կետերից  արդեն կտրոններով ձեռք են բերել նախատեսված ապրանքատեսակները։ Սակայն պետք է խոստովանենք, որ կենցաղում միայն դրանցով  բավարարվելը դժվար է։
«Աշնանացանի աշխատանքներն ավարտվել են մինչև դիզվառելիքի խնդիր առաջանալը։
106հա-ի վրա  ցորենի ու գարու ցանքս ենք  կատարել։
Հույս ունենք, որ գարնանացանի աշխատանքները կմեկնարկեն առանց խնդիրների, բերքն էլ գոհացուցիչ կլինի»,-ընդհանրացրեց մեր զրուցակիցը։