Կապան համայնքի ավագանին հավանություն է տվել որոշման մի շարք նախագծերի
Այսօր՝ ապրիլի 25-ին, Կապանի համայնքապետարանի նիստերի դահլիճում տեղի ունեցավ համայնքի ավագանու հերթական նիստը, որին ներկա էին ավագանու 22 անդամներ։ Նիստը սկսվեց հայտարարությամբ․ համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը տեղեկացրեց, որ ավագանու «Շանթ դաշինք» խմբակցության անդամ Սպարտակ Զաքարյանը դիմում է ներկայացրել՝ ավագանու անդամի լիազորությունները դադարեցնելու մասին: Նրա մանդատը տրվել է ընտրական ցուցակի հերթական հաջորդ թեկնածու Գևորգ Դինունցին:
Օրակարգում նախապես ընդգրկված էր 21 հարց, համայնքի ղեկավարի առաջարկով ներառվեց ևս մեկը: Օրակարգային հարցերի առանցքում Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջեից նպատակային հատկացումներ /սուբվենցիաներ/ ստանալու նպատակով 2022 թվականի բյուջետային ծրագրավորման հայտերն էին, որի մասին մանրամասն զեկուցեց Կապանի համայնքապետարանի տնտեսական զարգացման և արտաքին կապերի բաժնի պետ Հասմիկ Ղոնյանը։ Ներկայացվող աշխատանքների ծավալը այս տարի աննախադեպ է․ մոտ 4 մլրդ 800 մլն ՀՀ դրամի աշխատանքներ, որից 1 մլրդ 800 մլն ՀՀ դրամը համայնքի մասնաբաժինն է՝ «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲ ընկերության համաֆինանսավորմամբ։
Ավագանու հաստատմանն էր ներկայացվել նաև «Կապանի արվեստի թանգարան» ՀՈԱԿ–ի վերանվանման նախագիծը, ըստ որի Շմավոն Մովսիսյանի անվան պատմության և արվեստի թանգարանները այսուհետ գործելու են «Կապանի թանգարանների միավորում» ՀՈԱԿ–ի կազմում։
Նիստի օրակարգում ընդգրկված էին Կապան համայնքի 2022 թվականի բյուջեի առաջին եռամսյակի կատարման արդյունքները ներկայացնելու, համայնքային սեփականություն հանդիսացող հողամասերը աճուրդային կարգով օտարելու, ինչպես նաև օգտագործման տրամադրելու, քաղաքի գլխավոր հատակագծում փոփոխություն կատարելու, գույք նվիրաբերելու վերաբերյալ մի շարք այլ հարցեր։
Ավագանու որոշումներին առավել մանրամասն ծանոթանալ ցանկացողները կարող են դիտել առցանց հեռարձակումը։